Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... O persoana fizica este asociat in 3 firme
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

O persoana fizica este asociat in 3 firme

Buna ziua,
o persoana fizica este asociat in 3 firme:
-1. - firma cu activitate suspendata, platitoare de impozit/profit din 01.01.2023- persoana fizica detine 95%
-2. - firma activa,platitoare de impozit/profit, persoana fizica detine 23%
-3. - firma activa,platitoare de impozit/venit, persoana fizica detine 100%
Cifra de afaceri cumulata<500.000eur
Intrebare:
Firma 3- platitoare de impozit pe venit ramane micro ( are 1 angajat)?
Multumesc!
george-neagu, moderator
da poate ramane micro fara probleme
MULTUMESC!