Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! vin cu o intrebare catre dvs. Sunt complet ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! vin cu o intrebare catre dvs. Sunt complet pe dinafara ...

Buna ziua!
vin cu o intrebare catre dvs. Sunt complet pe dinafara subiectului.
Asadar, cum as putea gasi/avea acces la un document intocmit acum 37 de ani pe care nu-l am (nu l-am avut niciodata), dar care sigur exista in arhivele notariale ale unui notariat??? Am semnat acum 37 de ani un document (aveam 20 de ani si nu stiam pe ce lume ma aflu) si habar n-am ce scria in acel document. Exista vreo posibilitate? Multumesc anticipat!
Acum 37 de ani era Notariatul de Stat.
Documentul exista în arhiva Camerei Notarilor Publici de care aparține județul pe raza căruia ați semnat documentul. Sau dacă a fost predata arhiva, îl găsiți la Arhivele Naționale.
Deci nu e în arhiva niciunui notariat.
Însă trebuie să știți ce document si in ce context (a fost vreo succesiune, vreun contract etc.) caci altfel, se cauta acul în carul cu fân.