Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... buna seara rog mult sunt inculpat dosar viol art 218 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

buna seara rog mult sunt inculpat dosar viol art 218 si sunt ...

buna seara rog mult sunt inculpat dosar viol art 218 si sunt la judecata fond pot invoca prin cerere @legea 255/2013?sau sa astep apelu ca pot motiva ca nu am fost in camera preliminare si pe factor postal nu a venit nimik acasa conf art 6 rog multt de tot
E viol prin constrangerea unui minor?
nu este minor nici nu dovedit ca este constrangere doarce ma dat in 60 zile si procurorul spune asa in rezcizitorul ca nu trebuie neparat sa fie constrangere chiar daca nu are urme in pasarica nu are nimik nu are nici la mana nimik e mai trmis in judecata ca s-a speriat si astea e constrangere
1- nu are nimik la corp urme
2 in pasarica nu sa gasit urme de violenzta
3-la antebrat nu este nici o urma cum a putut acel procuror din camera preliminara sa spuna ca este constrangere? explicati asa ceva mai rar,,,la parchet jud pe linga judecatoria sec 3 ma dat in 60 zile nu pe baza nuor probe fosta avocata spune nu au nici o proba
are doar declaratile matorilor unu e deja in puscarie pentru trafic de personae adica ducea fete la produs..si pe partea vatamata tot la produs a trmis-o am proba tare de tot,,,cind se admistreaza probele dau un stik si o pun ca proba...!!!
Cind spune cu gura ei ca de la 14 ani a fost trimisa la produs

plus ca aia de la pentenciarul botosani nu i da drumul fara mandat am inteles ca ramine in picioare ultima declaratie data in timpul urmariri penale si conf art 315 partea vatamata traia in cucubinaj cu martorul...!! pot ataca cu contenstatie declaratia martorlui cu art 315...
nicu144, utilizator
Pentru problema dvs este indicat sa va angajati un avocat, fapta este grava, pedepsele sunt mari, dvs va exprimati neclar, iar apararea trebuie sa fie calificata. Succes!

(((ideal ar fi sa nu deschideti mai multe conturi de utilizator -@nicu144, @nicu33, etc- pentru ca este greu de urmarit discutia)))