Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua comunitate. De ani de zile mama mea suferă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua comunitate. De ani de zile mama mea suferă de demență, ...

Bună ziua comunitate. De ani de zile mama mea suferă de demență, tot de atata timp am încercat sa depun actele la DGSAP pentru obținerea indemnizației de handicap și însoțitor. Doamna doctor care se ocupa de cazul mamei mele, de câte ori merg la dumneai cu aceeași problema de a mi înmâna referatul evita sau cauta alte motive doar sa nu îmi dea aceea hârtie. Unde ma pot adresa în cazul de fata? ( Am N acte care dovedesc boala mamei)
Va mulțumesc
Puteti incerca la alt doctor psihiatru sa va redacteze referatul pentru mama.

Dar investigatia COMPUTER TOMOGRAF la cap i-ati facut?
Fara CT referatul nu are valoare la COMISIA de expertiza.

Domnule Dapix,
La DGSAP nu se accepta referat de la alt doctor psihiatru. Doar de la medicul curant. Am și investigatia de la CT + Computer Tomograf
Va mulțumesc
Dapix a scris:

Puteti incerca la alt doctor psihiatru sa va redacteze referatul pentru mama.

Dar investigatia COMPUTER TOMOGRAF la cap i-ati facut?
Fara CT referatul nu are valoare la COMISIA de expertiza.

Pana la urma ce motive baga și de ce nu discutați cu ea franc?
Bănuiesc ca vrea sa I dau o ,,mica atentie"! Și pentru asta ma taxează de câte ori merg la spital. Am încercat sa vorbesc cu dumneai de N ori ,a ajuns sa ma întrebe cât am băut în ziua respectiva! Are un tupeu fantastic doamna în cauza.

gi-jane2 a scris:

Pana la urma ce motive baga și de ce nu discutați cu ea franc?

Aniserban78, utilizator