avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua comunitate. De ani de zile mama mea suferă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua comunitate. De ani de zile mama mea suferă de demență, ...

Bună ziua comunitate. De ani de zile mama mea suferă de demență, tot de atata timp am încercat sa depun actele la DGSAP pentru obținerea indemnizației de handicap și însoțitor. Doamna doctor care se ocupa de cazul mamei mele, de câte ori merg la dumneai cu aceeași problema de a mi înmâna referatul evita sau cauta alte motive doar sa nu îmi dea aceea hârtie. Unde ma pot adresa în cazul de fata? ( Am N acte care dovedesc boala mamei)
Va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Aniserban78 , utilizator 18:00, 14 Aprilie 2024
Puteti incerca la alt doctor psihiatru sa va redacteze referatul pentru mama.

Dar investigatia COMPUTER TOMOGRAF la cap i-ati facut?
Fara CT referatul nu are valoare la COMISIA de expertiza.

Domnule Dapix,
La DGSAP nu se accepta referat de la alt doctor psihiatru. Doar de la medicul curant. Am și investigatia de la CT + Computer Tomograf
Va mulțumesc
Dapix a scris:

Puteti incerca la alt doctor psihiatru sa va redacteze referatul pentru mama.

Dar investigatia COMPUTER TOMOGRAF la cap i-ati facut?
Fara CT referatul nu are valoare la COMISIA de expertiza.

Pana la urma ce motive baga și de ce nu discutați cu ea franc?
Bănuiesc ca vrea sa I dau o ,,mica atentie"! Și pentru asta ma taxează de câte ori merg la spital. Am încercat sa vorbesc cu dumneai de N ori ,a ajuns sa ma întrebe cât am băut în ziua respectiva! Are un tupeu fantastic doamna în cauza.

gi-jane2 a scris:

Pana la urma ce motive baga și de ce nu discutați cu ea franc?

Ultima modificare: Duminică, 14 Aprilie 2024
Aniserban78, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate vorbi de malpraxis? GreyHound GreyHound Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu raspunsul la o intrebare. In luna decembrie bunica mea a fost internata la Spitalul Judetean de urgenta Braila ... (vezi toată discuția)
Pacientul internat are acces la rezultatul analizelor medicale? Fanrel Fanrel SUNT INTERNAT IN SPITAL. MI SAU FACUT ANALITA DE SANGE.SUNT INDREPTATIT SA SOLICIT VIZUALIZAREA ACESTOE REZULTATE? REFERITOR LA REZULTATUL TOMOGRAFIEI ... (vezi toată discuția)
Declaratie notariala persoana varstnica rada_19 rada_19 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat. Locuiesc intr-o casa cu 2 apartamente. Vecinii celuilalt apartament au depus la Primarie documentele necesare ... (vezi toată discuția)