Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fermierii folosesc tunuri cu gaz sa sperie porumbeii. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fermierii folosesc tunuri cu gaz sa sperie porumbeii. Zgomot ...

Fermierii folosesc tunuri cu gaz sa sperie porumbeii. Zgomot de la 7-20 in fiecare zi. Ca in poligon descoperit. Legea prevede asa ceva?
Legea nr. 61/ 1991 republicata mentioneaza pastrarea linistii si ordinii publice intre orele 22-6, dar sunt aplicabile si toate prevederile art.2, pct.25-27.
Gasiti legea aici: [ link extern ]