Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este posibil că în baza CNP-ului unei persoane să ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este posibil că în baza CNP-ului unei persoane să se găsească ...

Este posibil că în baza CNP-ului unei persoane să se găsească vechimea în muncă de pe cartea de muncă? Această vechime se găsește la CNPP pina cînd sa trecut la revisal?Pun această întrebare deoarece am auzit că la nivel național cărțile de muncă sunt centralizate la CNPP pina la data cînd sau înlocuit cărțile de muncă cu formatul electronic.Multumesc!
Ati auzit eronat .. Cine nu se pricepe lanseaza zvonuri fara a avea o baza legala. Astfel:

1. Casa de pensii are stagiu de cotizare incepand cu 01.04.2001.

2. Revisal-ul se foloseste, in forta , dupa 01.01.2011

3. NU exista carnet de munca in format electronic
.