avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este posibil că în baza CNP-ului unei persoane să ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este posibil că în baza CNP-ului unei persoane să se găsească ...

Este posibil că în baza CNP-ului unei persoane să se găsească vechimea în muncă de pe cartea de muncă? Această vechime se găsește la CNPP pina cînd sa trecut la revisal?Pun această întrebare deoarece am auzit că la nivel național cărțile de muncă sunt centralizate la CNPP pina la data cînd sau înlocuit cărțile de muncă cu formatul electronic.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:02, 15 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ati auzit eronat .. Cine nu se pricepe lanseaza zvonuri fara a avea o baza legala. Astfel:

1. Casa de pensii are stagiu de cotizare incepand cu 01.04.2001.

2. Revisal-ul se foloseste, in forta , dupa 01.01.2011

3. NU exista carnet de munca in format electronic
.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte munca ang671 ang671 Buna ziua, as vrea va rog sa imi spuneti cum as putea sa aflu cati ani am in campul muncii. Unde trebuie sa merg si ce acte imi trebuiesc? In prezent activez ... (vezi toată discuția)
Carte de munca ang671 ang671 buna ziua,ce pasi trebuiesc urmati pentru a afla ce vechime am in campul muncii unde pot merge sa ma interesez va rog. In cazul in care nu mi se gaseste ... (vezi toată discuția)
Carte de munca format electronic gabriel20001 gabriel20001 Salut cine stie cum e cu scanarea cartii de munca ce avantaje sau dezavantaje sunt? (vezi toată discuția)