Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura și bonul fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura și bonul fiscal

Buna ziua.
Doresc un raspuns la o problema si daca cineva imi poate răspunde as fi recunoscatoare.
Am cumparat de la un magazin niste haine pe care angajatorul mi le deconteaza.Am solicitat factura fiscala dar am pierdut bonul....Reintorcandu-ma la magazin cu factura mi-au spus ca nu se poate emite un alt bon.Ce pot face in acest caz? Extrasul de cont poate ajuta angajatorul sau pot face o plangere undeva pentru că am aflat ca in cazul in care ai factura sunt obligati sa iti emita un duplicat al bonului......
Va mulțumesc!
george-neagu, moderator
daca pe afctura este mentionat ca este platita in numerar, sau este mentionat ca este platita cu bon fiscal nr...;atunci se poate deconta.