Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am o întrebare A intrat în vigoare legea în care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am o întrebare A intrat în vigoare legea în care poți da ...

Am o întrebare
A intrat în vigoare legea în care poți da de permis la vârsta de 16 ani și 9 luni pentru permis categoria B?
Nu. Varsta minima pentru B este 18 ani. B1 e de la 16 ani.