Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am ieșit la pensie acum 7 ani. Am depus împreună cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am ieșit la pensie acum 7 ani. Am depus împreună cu cartea ...

Am ieșit la pensie acum 7 ani.
Am depus împreună cu cartea de muncă în original și 2 adeverințe (în original) pentru "acord global" de la 2 instituții, care au făcut parte din dosarul de pensionare depus la casa de pensii.
Evident că, la vremea aceea, nu au fost luate în calcul!
Intrebare:
La recalcularea din septembrie, ele vor fi luate în calcul din oficiu? Avîndu-se în vedere că sunt în dosarul depus deja de 7 ani ...
Mulțumesc!
da, vor fi luate in calcul.
Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

da, vor fi luate in calcul.