Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Plata in 12 rate direct la firma Vînzare cu Plata in ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Plata in 12 rate direct la firma Vînzare cu Plata in rate se ...

Plata in 12 rate direct la firma

Vînzare cu Plata in rate se poate face de către orice firmă?

Cu ce este diferit un contract făcut de o bancă și cel făcut de o firma normală?
Vînzare cu Plata in rate se poate face de către orice firmă?

se poate face, da.

cu banca se incheie contract de credit, cu firma, contract de vanzare, acesta poate fi cu plata integral sau in rate.
gi-jane2, moderator
Fara bancă

Firma va factura avans 30% și 12 rate la final se emite factura prin care devine proprietar clientul.

gi-jane2 a scris:

Vînzare cu Plata in rate se poate face de către orice firmă?

se poate face, da.

cu banca se incheie contract de credit, cu firma, contract de vanzare, acesta poate fi cu plata integral sau in rate.

giuseppe07, utilizator