Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care este cuantumul amenzii pentru un angajator ce nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care este cuantumul amenzii pentru un angajator ce nu respecta ...

Care este cuantumul amenzii pentru un angajator ce nu respecta dreptul de concediu anual al angajatului, timp de peste 3 ani la rand ...?
Adica timp de peste 3 ani, nu ii da voie sa isi ia concediu pe motiv ca "nu am buget sa angajez alti oameni...asta e...".

As dori o cifra macar orientativa sau exemple similare (vorbim de o institutie de stat)
Nu exista sanctiune mentionata in lege pentru asa ceva.
Multumesc...dar atunci cum calculeaza ITM-ul amenzile cnd vine in inspectie si constata asa ceva ?!?
Pune la misto amenda...pun ce suma ai ei chef sau cum ...?!
aztec11us, utilizator
Daca nu exista sanctiune nu are cum aprecia cuantumul amenzii pentru situatia mentionata de dvs .