Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Subalternii mei beneficiaza de conditii speciale de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Subalternii mei beneficiaza de conditii speciale de munca, eu nu...

Subalterii mei beneficiaza de conditii speciale de munca , eu nu ?????
Am lucrat la penitenciare, Locul de munca este incadrat in conditii speciale .
Cadrele militare în activitate care lucrează în condiţii deosebite şi speciale, stabilite pentru personalul civil în condiţiile legii, beneficiază de încadrarea în condiţiile de muncă prevăzute pentru acesta prin ordin al conducătorilor Ministerului Apărării Naţionale, Ministerului de Interne, Serviciului Roman de Informaţii, Serviciului de Informaţii Externe, Serviciului de Protecţie şi Paza, Serviciul de Telecomunicaţii Speciale şi Ministerului Justiţiei , cu avizul structurii proprii de specialitate cu atribuţii de inspecţie a muncii.

Stabilirea criteriilor şi a metodologiei de încadrare a personalului militar în condiţii deosebite, speciale şi alte condiţii, specifice cadrelor militare în activitate, procedura de nominalizare a personalului care îşi desfăşoară activitatea permanent sau în anumite perioade în aceste condiţii, denumirea locurilor de muncă, unităţilor, activităţilor şi/sau a funcţiilor, precum şi evidenta perioadelor de activitate în aceste condiţii se fac prin norme interne de aplicare a prezentei hotărâri, aprobate prin ordin al conducătorului fiecărei instituţii publice mentionate mai sus.