Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Daca am fost luat de catre bunica mea sa am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Daca am fost luat de catre bunica mea sa am domiciliu ...

Buna ziua!
Daca am fost luat de catre bunica mea sa am domiciliu pe proprietatea ei
Ea avand un act cu mama mea de uzfruct in care daca ea moare totul i ramane ei
Daca ramane mama mea proprietar,are dreptul sa ma dea afara din aceasta casa?
Are.
Dvs. locuiți acum cu îngăduința bunicii - titularul dreptului de uzufruct.
Iar după moartea bunicii va fi necesar să vă înțelegeți cu aceea care va este, totuși, mamă.
romascanu, moderator