Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, este obligatoriu sa raspunzi la o cerere cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, este obligatoriu sa raspunzi la o cerere cu valoare ...

Buna ziua, este obligatoriu sa raspunzi la o cerere cu valoare redusa? ce sanctiuni sunt pentru parat daca nu raspunde si nu trimite in termen cererea? multumesc
Obligatoriu este daca aveti de invocat exceptii si de facut aparari.

In rest, puteti alege sa ignorati cererea, insa nu veti mai putea face aparari si depune acte, daca nu este depus in termen raspunsul.