Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Locuiesc în casa părinților unde a fost o problema ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Locuiesc în casa părinților unde a fost o problema de când ...

Locuiesc în casa părinților unde a fost o problema de când ma știu,
Când sa făcut de către străbunici actele vanzare cumpărare la casa sa împărțit în 2 pentru bunica mea și sora ei, bunica era căsătorită la acea vreme, dar sau despărțit după puțin timp, acum bunica și sora ei vor sa lase casa mamei mele. cum trebuie procedat? Nu sa putut efectua cadastru din cauza ca rezulta soțul și actul de vanzare nu se poate efectua și din lipsa plății al taxei de moștenitor.
Nu exista "taxă de moștenitor ".
Exista dezbaterea moștenirii.
Strabunica a făcut acele contracte de vânzare la notar?
raluk0207, utilizator