Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Am un spatiu comercial la parterul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Am un spatiu comercial la parterul blocului, Asa a ...

Buna ziua!
Am un spatiu comercial la parterul blocului, Asa a fost prevazut blocul cu spatii comerciale la parter. In fata spatiului am spatiu verde . Nu am nici un loc de parcare. Este vreo lege prin care sa poti obliga primaria sa transforme spatiul verde in locuri de parcare?
In toate zonele unde am fost in fata spatiilor am vazut trotuar pavat sau parcare. Noi avem spatiu verde.
luati un spatiu comercial cu loc de parcare

si nu, primaria nu poate fi obligata si nici nu exista o lege.....nici macar primaria nu poate distruge un spatiu verde de capul ei, ci are nevoie de autorizatie de la mediu

problema asta e si a cumparatorilor de apartamente fara loc de parcare.....sa ne faca domne primaria ca dezvoltatorul nu a facut suficiente si nu am mai apucat......pai te-a obligat cineva sa cumperi fara loc de parcare?