Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Pentru concediile medicale aferente lunii ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Pentru concediile medicale aferente lunii martie 2024 ...

Buna ziua! Pentru concediile medicale aferente lunii martie 2024 pentru sarcina se calculeaza CASS?
Dispoziţiile art. 155 alin. (1) lit. i) din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, astfel cum acestea au fost modificate prin prezenta ordonanţă de urgenţă, se aplică şi pentru indemnizaţiile aferente concediilor medicale a căror perioadă de acordare încetează după data intrării în vigoare a prevederilor OUG 34/2024