Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Tocmai am plătit toate ratele la bancă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Tocmai am plătit toate ratele la bancă pentru un ...

Bună ziua!
Tocmai am plătit toate ratele la bancă pentru un imobil, la Prima casă.
Banca este cea care semnează la notar, pentru ridicarea ipotecii .
ÎNTREBARE: Cine trebuie să plătească ?
Buna ziua

Dvs platiti, pentru ca radierea ipotecii se face pentru imobilul dvs.
dvs, ca dvs aveti interes.