Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua,pot face o plângere penală fratelui meu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua,pot face o plângere penală fratelui meu având ca ...

Buna ziua,pot face o plângere penală fratelui meu având ca dovada ca m-a înșelat niște mesaje in care recunoaște acest lucru?
Nu pot fi probe certe doar mesajele. Trebuie și alte probe coroborate cu mesajele.
Cu ce anume va înșelat fratele`?
A fost o situație complicata,tatăl meu a decedat și a rămas o firma in insolventa ,cu bunuri,bani de recuperat dar și datorii.
Fratele a fost înțeles cu lichidatorul ,mi-au dat numai informații greșite și au vândut toate bunurile ,pensiune ,vila,mașina pe bani putini ,restul au fost împărțiți de ei la negru.
Deci e vorba și de evaziune fiscală
Am un mesaj in care spune ca m-a convins sa semnez pentru vânzarea unei vile și a luat bani mulți .
As mai avea ca proba o intervenție a mea spre finalul procesului,întrucât au mai rămas bani in cont și se tot amâna fără motiv,probabil pentru a se rescrie faptele

Dapix a scris:

Nu pot fi probe certe doar mesajele. Trebuie și alte probe coroborate cu mesajele.
Cu ce anume va înșelat fratele`?