Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Am o intrebare pentru forumul despre ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Am o intrebare pentru forumul despre asociatiile de ...

Buna ziua!
Am o intrebare pentru forumul despre asociatiile de proprietari, va rog.
Adunarea generală a asociatiei poate fi REconvocată pentru după 30 de minute de la ora la care a fost convocata?
Respectiv, anuntul afisat la avizier spune că se convoacă AG in data de 25 la ora 18:30 si că, daca nu se va întruni cvorumul, AG va fi reconvocata in data de 25 la ora 19:00. Adica in aceeași zi, la diferență de 30 minute.
pentru reconvocare exista doar limita maxima de zile in care se poate face....daca exista dovada instiintarii tuturor, eu zic ca puteti merge mai departe

din proprie experienta, la reconvocare(peste cateva zile) vor fi si mai putini prezenti

Multumesc. Asa este cum spuneti despre art 48 al (2) si (3).. Dar, de fapt, este impotriva sensului reconvocarii.