avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 232 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Am o intrebare pentru forumul despre ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Am o intrebare pentru forumul despre asociatiile de ...

Buna ziua!
Am o intrebare pentru forumul despre asociatiile de proprietari, va rog.
Adunarea generală a asociatiei poate fi REconvocată pentru după 30 de minute de la ora la care a fost convocata?
Respectiv, anuntul afisat la avizier spune că se convoacă AG in data de 25 la ora 18:30 si că, daca nu se va întruni cvorumul, AG va fi reconvocata in data de 25 la ora 19:00. Adica in aceeași zi, la diferență de 30 minute.
Cel mai recent răspuns: IonIoanaAnca , utilizator 17:48, 18 Aprilie 2024
pentru reconvocare exista doar limita maxima de zile in care se poate face....daca exista dovada instiintarii tuturor, eu zic ca puteti merge mai departe

din proprie experienta, la reconvocare(peste cateva zile) vor fi si mai putini prezenti

Multumesc. Asa este cum spuneti despre art 48 al (2) si (3).. Dar, de fapt, este impotriva sensului reconvocarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Convocare / reconvocare adunare generala extraordinara a proprietarilor emilia160189 emilia160189 Buna ziua, Poate avea loc Adunarea Generala Extraordinara reconvocata la numai o ora dupa prima convocare, daca proprietarii au fost instiitati simultan cu ... (vezi toată discuția)
Convocare adunare generala proprietari lcaval lcaval Avand in vedere modalitatea de convocare a Adunarii Generala a Proprietarilor si avand experienta anilor anteriori in care nu s-a intrunit cvorum, se poate ... (vezi toată discuția)
Anuntul de convocare a adunarii generale a proprietarilor dintr-un condominiu poate contine si data convocarii si data reconvocarii? gev gev Buna ziua, 1. anuntul de convocare a Adunarii Generale a Proprietarilor dintr-un condominiu poate contine si data convocarii si data reconvocarii? Sau ... (vezi toată discuția)