Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gradatia de merit in invatamant se acorda si pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gradatia de merit in invatamant se acorda si pe perioada vacantelor? ...

Gradatia de merit in invatamant se acorda si pe perioada vacantelor?
Va multumesc!
Gradaţia de merit se acordă pe o perioadă efectivă de 5 ani.

Metodologia și criteriile de acordare a gradației de merit este aprobată, la propunerea CNFDCD, prin ordin al ministrului educației, după consultarea federațiilor sindicale reprezentative la nivel de sector de negociere colectivă învățământ preuniversitar.