Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua ! Am avut o firma în 2021 , fiind ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua ! Am avut o firma în 2021 , fiind administrator am ...

Bună ziua ! Am avut o firma în 2021 , fiind administrator am primit o hartie cum ca datorez anaf-ului 11000 lei , datorii ( creante ) . Firma nu a avut bunuri, ulterior am vandut-o . În acea hartie se specifica ca nu au găsit bunuri valorice și ma trag la răspundere solidara . Ce înseamnă asta ? Nu am nimic pe mine , are soțul o casa și un teren unde sunt mentionata si eu ca sunt dobandite in timpul casatoriei , este posibil ca anaf sa își scoată banii din ele ? Mulțumesc!
Înseamnă că veți răspunde cu averea personală...adică numai cu terenul, din ce spuneți că aveți.
Este hotarare judecatoreasca de angajare a raspunderii sau este dar actiunea ce v a fost transmisa si trebuie sa va faceti apararile?

Ca daca e ultima varianta, luati legatura cu avocat care sa va sprijine sa nu ajungeti sa platiti din averea personala acel debit (adica din terenul detinut in comun cu sotul dvs).