Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara tuturor, după ce se refuza probele ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara tuturor, după ce se refuza probele biologice se retine ...

Buna seara tuturor rupă ce se refuza probele biologice se retine permisul de conducere și se anulează or dor se suspende ??
Buna seara, permisul de conducere se retine si se elibereaza dovada inlocuitoare fara drept de conducere, urmand ca la ramanerea definitiva a hotararii care priveste refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice permisul se anuleaza.