Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum se stabilește contribuția la fondul de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum se stabilește contribuția la fondul de sănătate?

Cum se stabilește contribuția la fondul de sănătate aferentă dobânzilor bancare in situația in care contul este pe numele a doua persoane
george-neagu, moderator
Nu exista 2 titulari pe acelasi cod IBAN.
Contul curent este unic pentru un singur titular.
Dapix, utilizator
Persoanele care vor avea câștiguri din dobânzile bancare echivalentul a 6, 12, 24 salarii minime pe economie vor datora la stat și contribuție la asigurările sociale de sănătate (CASS) de 10% din câștig.