Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum poate fi recuperat un document original (contract ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum poate fi recuperat un document original (contract vânzare-cumpărare ...

Cum poate fi recuperat un document original (contract vânzare-cumpărare locuință) în Slobozia?
Menționez că a fost uitat la evidența populației când a fost schimbat documentul de identitate. Ulterior, s-a mers la evidența populației și s-a întrebat de actul de proprietate în original și nu s-a mai găsit.
Cum poate fi obținut sau extras un duplicat?
Care sunt pașii necesari pentru soluționarea acestei situații?
Mulțumesc anticipat
Mergeti la biroul notarial unde s-a facut contractul.
Mulțumesc mult pentru feedback.

Alexandrarares a scris:

Mergeti la biroul notarial unde s-a facut contractul.