Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetățenii nepalezi beneficiază de asistenta ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetățenii nepalezi beneficiază de asistenta consulara dacă ...

Cetățenii nepalezi beneficiază de asistenta consulara dacă se prezintă la Serviciul de medicina legala? Este necesar ca un cetățean nepalez sa fie asistat de un reprezentant al Consulatului în raport cu relațiile cu Inml? De ex. În cazul accidente, loviri, violente ?
depinde de: momentul,tipul, locul faptei, daca este rezident, ce documente de identitate are; are interpret... intrebarea dvs este prea vaga.

Cel mai bine pentru nu a crea confuzii să se întocmească o ordonanță de către organul judiciar responsabil cu cercetarea faptei... în care se dispune expertiza medico legală și acolo se vor include toate poveștile de mai sus
Ankkat, utilizator