Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Salariat cu contract individual de munca si venituri ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Salariat cu contract individual de munca si venituri din activitate independenta, plata CAS

Buna ziua,
Un salariat cu contract individual de munca cu norma intreaga, daca realizeaza si venituri din activitati independente peste limita a 12 salarii minime pe economie (PFA), este obligat la plata contributiei de pensie (CAS) ?
Impozit pe venit 10% si CASS 10% datoreaza un PFA in 2024 care este si salariat.
[ link extern ] /