Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Este un avocat obligat să-și informeze clienții ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Este un avocat obligat să-și informeze clienții despre toată ...

Este un avocat obligat să-și informeze clienții despre toată corespondența? Adica ce scrisoare a scris si ce a primit raspuns?
Multumesc, el este obligat sa trimita scrisoarea recomandat la celalalt? Ca poate spune ca a trimis dar nu a primit un raspuns si nu poate sa imi dovedeasca ca a facut ceva?
Andrea4564 a scris:
Multumesc, el este obligat sa trimita scrisoarea recomandat la celalalt? Ca poate spune ca a trimis dar nu a primit un raspuns si nu poate sa imi dovedeasca ca a facut ceva?

Daca nu a trimis o scrisoare recomandata cu confirmare de primire s-ar putea sa aflati ca nici macar nu e avocat. Nu exista o regula scrisa cand trimiti notificari dar sa zici ca ai trimis o notificare fara confirmare de primire este o enormitate atat de gigantica incat ...