Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua ! doresc sa va întreb ceva, dacă ma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua ! doresc sa va întreb ceva, dacă ma puteți ajuta ...

Buna ziua !
doresc sa va întreb ceva , dacă ma puteți ajuta , eu am plecat pe camion și avem custodie comuna , iar tatăl lui nu ma întreabă niciodată despre copil , singura care îmi mai scrie este MAma lui , și ei iau copilul doar când vor ei , eu când am plecat șofer pe camion am înștiințat și pe tatăl copilului , iar acum bunica copilului a spus către e prietena de a mea ca vrea sa ma bage la abandon , poate sa facă ceva in acest caz , sau ce se poate întâmpla , eu toată săptămâna sunt 2 zile acasă cu copilul , el plătește pensie de 300 lei , iar familia lui spune ca pot sta acasă sa îl cresc cu pensia pentru ca ajung bani , copilul face 5 ani in August
ca vrea sa ma bage la abandon , poate sa facă ceva in acest caz

Nu poate face nimic,