Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nu imi permit sa ma prezint la proces, si nici sa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nu imi permit sa ma prezint la proces, si nici sa platesc avocatul

Buna seara,

Am fost citata sa ma prezint la proces in calitate de parata, intrun caz de autoritate parinteasca. Maine este procesul insa nu am reusit nici sa achit avocatul, nici nu pot sa ma prezint pentru ca nu imi permit sa ma deplasez, locuind la aproximativ 100km distanta.

Procesul se tine in lipsa mea si al avocatului meu?
Ce risc avand in vedere ca nu ma voi prezenta nici eu si nici avocatul?

Multumesc.
Riscati sa pierdeti procesul.
stiu pe cineva care a fost prins cu 1gram de iarba la bucuresti, persoana fiind din timisoara, la 10 ore de mers cu trenul, si a ajuns la fiecare instanta pe care a avut-o, de vreo 2-3 ori a fost chemat, efectiv refuz sa cred ca nu ai de unde sa faci rost de 50-100 de lei pt un bilet de tren pana in orasul incare ai proces-ul