Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Suntem ONG. Organizam in doua zile pe an doua ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Suntem ONG. Organizam in doua zile pe an doua competitii chinologice

Buna ziua,
Suntem ONG. Organizam in doua zile pe an doua competitii chinologice, in fiecare zi aproximativ 6 - 8 ore. Conform regulamentelor trebuie sa retribuim arbitrii si comisarii de ring, cu o valoare "modica". Ce documente sau contracte trebuie sa intocmim, astfel ca totul sa fie in regula din punct de vedere fiscal.
george-neagu, moderator
Trebuie sa faceti contracte cu arbitrii si comisarii de ring prin care sa stipulati durata si costul serviciilor acestora si totalul de plata si sa aveti chitante pentru sumele platite cash sau dovada platilor facute in cont.
Multumesc,
dar ce tip de contract, si daca mai trebuie inregistrat undeva .
Noi am dorii ca in baza acestui contract , unde vom stipula durata, costul serviciilor, sa putem vira impozitarea la sursa ,ca sa nu mai fie nevoie sa declare arbitrul ceva.