Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este obligatoriu sa am un punct de lucru declarat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este obligatoriu sa am un punct de lucru declarat?

Buna ziua, este obligatoriu sa am un punct de lucru declarat la Registrul Comertului pentru un SRL cu obiect de activitate corespunzator codului CAEN 1392, adica confectii textile? Sunt la inceput de activitate si pana sa inchiriez ceva ma gandeam sa le fac la mine acasa.
george-neagu, moderator
Dacă va veți desfășura activitatea la sediul social al firmei, nu se discuta de punct de lucru ci codul caen îl autorizați la adresa sediului social.
Multumesc! Nu voi desfasura activitatea la sediul social, de aceea aveam nedumeriri, vreau sa o desfasor acasa pana reusesc sa inchiriez un atelier si voiam sa stiu daca este vreo neregula in acest sens?
Teoretic trebuie autorizata activitatea acolo unde se desfasoara... deci ceva nereguli exista. Practic exista si alte variante, depinde ce s-a declarat la onrc
usr22, utilizator
sigur ca e o neregula. o activitate de productie se desfasoara intr-un spatiu autorizat

Julia78 a scris:

Multumesc! Nu voi desfasura activitatea la sediul social, de aceea aveam nedumeriri, vreau sa o desfasor acasa pana reusesc sa inchiriez un atelier si voiam sa stiu daca este vreo neregula in acest sens?