Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, am o hotărâre judecătorească prin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, am o hotărâre judecătorească prin care pot sa ...

Bună seara, am o hotărâre judecătorească prin care pot sa îmi iau copilul acasă primul weekend și al treilea în fiecare luna.
Acum primul weekend pica pe 3 mai și se termina pe 5 mai.
5 mai este Paștele iar în hotărâre, minorul va petrece Paștele cu mama fiind an par.
Minorul va petrece a doua săptămâna de vacanta de Paște cu mine.
A doua săptămâna începe cu a doua zi de Paște când copilul este la mama.
Ziua lui de naștere trebuie sa o petreacă cu mine fiind an par dar ziua lui pica a 3 a zi de Paște.
Cum trebuie procedat corect? Când am voie sa petrec timp cu minorul?
Am încercat sa vorbesc cu mama lui sa ajungem la o înțelegere dar nu se poate discuta cu ea și nu știu cum trebuie procedat corect.
Dacă nu îl iau în perioada asta îl voi vedea abia peste 4 săptămâni.
Mulțumesc pt orice răspuns și sfat!
Nu il vedeti peste 4 saptamani, ci de pe 8 mai, cat va rămâne din vacanta de paste. E prea târziu sa cereti lămurire dispozitiv, daca pastele inseamna 2 zile sau 3. Dupa mine, corect e ca pastele 5 și 6 la mama și cu dvs ziua de nastere.
gi-jane2, moderator