avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! mama are un titlu de proprietate pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! mama are un titlu de proprietate pentru padure obtinut ...

Buna ziua!
mama are un titlu de proprietate pentru padure obtinut pe numele mostenitorilor tatalui ei si vrea sa inceapa demersurile ca toti sa-si ia partea care i se cuvine.
In urma discutiilor telefonice purtate intre ei, cam toti vor sa renunte si sa cedeze dreptul lor mamei.
Deci sunt 5 mostenitori.
Ce trebuie sa facem daca:
1. patru dintre mostenitori vor sa renunte in favoarea mamei mele
si alta varianta
2. exista unul dintre ei care isi vrea partea iar restul renunta in favoarea mamei
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 16:00, 26 Aprilie 2024
Buna ziua!
Mergeti la un notar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune familiara Catalinfreewifigratis Catalinfreewifigratis Buna ziua. Am o mare confuzie in familie. Mama vrea sa imi dea cu act de vanzare cumparare un teren, dar noi suntem 4 frati iar actele sunt pe ambii parinti ... (vezi toată discuția)
Mostenire mirelapintilei mirelapintilei va rog sa-mi spuneti ce solutie de rezolvare am la urmatoarea problema: in anul 1994 a fost emis un titlu de proprietate pe numele mamei mele G.R. , dar ... (vezi toată discuția)
Buna ziua jujabila jujabila buna ziua.tatal meu a decedat si a ramas mama.nu avem sucesiunea facuta sunt eu si inca 2 surori.o sora si mama vor sa iti cedeze mie ..iar cealalta nu.ce este ... (vezi toată discuția)