Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! mama are un titlu de proprietate pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! mama are un titlu de proprietate pentru padure obtinut ...

Buna ziua!
mama are un titlu de proprietate pentru padure obtinut pe numele mostenitorilor tatalui ei si vrea sa inceapa demersurile ca toti sa-si ia partea care i se cuvine.
In urma discutiilor telefonice purtate intre ei, cam toti vor sa renunte si sa cedeze dreptul lor mamei.
Deci sunt 5 mostenitori.
Ce trebuie sa facem daca:
1. patru dintre mostenitori vor sa renunte in favoarea mamei mele
si alta varianta
2. exista unul dintre ei care isi vrea partea iar restul renunta in favoarea mamei
Buna ziua!
Mergeti la un notar.