Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Sunt într un proces de ieșire din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Sunt într un proces de ieșire din indiviziune, ...

Bună seara. Sunt într un proces de ieșire din indiviziune, s-a stabilit valoarea sultei, în cazul meu, dar am următoarea problema: expertiza a fost jn 2021- dosarul pe rol fiind la judecătoria Cornetu unde mi au amânat următoarea înfățișare în octombrie și atunci nu știu dacă va fi ultimul termen- ma uit pe site uri imobiliare și prețul proprietăților e în creștere, dacă procesul (cu apel cu tot) se va termina in 2025, daca valoarea imobilului va creste, pot solicita alta expertiza?
Nu are rost sa solicitati o alta expertiza ci un supliment de expertiza intrucat cereti doar o actualizare a datelor din expertiza in functie de diferentele valorice.
Insa va asigur ca cresterea de preturi e iluzorie si este creata artificial. De fapt, preturile imobilelor, afara de terenurile intravilane goale din orase - care sunt foarte putine - scad.
Multumesc frumos!

Adalbert Gabriel Gazdovici a scris:

Nu are rost sa solicitati o alta expertiza ci un supliment de expertiza intrucat cereti doar o actualizare a datelor din expertiza in functie de diferentele valorice.
Insa va asigur ca cresterea de preturi e iluzorie si este creata artificial. De fapt, preturile imobilelor, afara de terenurile intravilane goale din orase - care sunt foarte putine - scad.