Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Amiabila de la Kruk
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Amiabila de la Kruk

Am primit de la Kruk o informare amiabila pt o datorie de 2950 ron si scrie asa:
"Datoria d-voastra provine din contractul cu ERB Retail Services IFN SA, din 2005-02-18 si este administrata de KRUK Romanaia SRL, imputernicita de Invest Capital Ltd. creditorul dumneavoastra actual, pana la achitarea datoriei."
Am cumparat un calculator in 2005, am platit lunar si alteori in avans pe 2 luni si credeam ca am terminat ratele. Dupa cativa ani m-au sunat ca sunt dator, pt ca platile mele anticipate se treceau la coada creditului, deci pe fiecare luna platita anticipat, am fost de fapt restant.
Ce e de facut?
Multumesc anticipat :) pt raspuns.
Deocamdată ignorați, daca va treziți în executare silita, depuneti urgent contestatie la executare. Motive aveti ca ati și platit si ca pt orice ati datora, a intervenit prescriptia.
Amiabila e o păcăleală dacă aveau o șansă va dădeau direct în judecata.Daca plătiți și un singur leu o sa fiți bun de plata pt întreaga suma asa ca vedeți va liniștit de viata..