Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună! Dacă lucrez în cadrul Jandarmeriei îmi pot ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună! Dacă lucrez în cadrul Jandarmeriei îmi pot face PFI? ...

Bună! Dacă lucrez în cadrul Jandarmeriei îmi pot face PFI? Vă mulțumesc anticipat!
Ordinul 177/2016
Anexa nr. 10
Condițiile în care cadrele militare din MAI pot desfășura și alte activități remunerate în afara programului de lucru

Capitolul I Condițiile cu care cadrele militare din MAI pot desfășura și alte activități remunerate
Articolul 1
(1) Cadrul militar poate desfășura activități remunerate în alte domenii de activitate, prin cumul, în condițiile legii și ale prezentei anexe, numai dacă:
a) îndeplinirea noilor atribuții nu afectează eficiența îndeplinirii atribuțiilor funcției de bază deținute în MAI;
....