Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum aflu daca s-a facut intabularea unei case ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum aflu daca s-a facut intabularea unei case construita in anul ...

Cum aflu daca s-a facut intabularea unei case construita in anul 2000 ? Avem acte de proprietate si platim impozit la primarie! Dar nu mai stiu daca avem intabulare facuta ! Mentionez ca imi este necesar pentru a face act de donatie catre fiica mea!
Cautati in acte daca nu mai stiti ce ati facut cu intabularea casei. Sau mergeti la un avocat, dar sincer, ar trebui sa gasiti in acte.
Va adresați Biroului de Carte Funciara a localității unde se află imobilul și solicitați un extras de carte funciara pentru informare.
Dacă aveți intabulare, vi-l dă.
Dacă nu, nu.