Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am făcut o cerere la primărie sa delege un jurist la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am făcut o cerere la primărie sa delege un jurist la un notar ...

Am făcut o cerere la primărie sa delege un jurist la un notar pentru a semna o ieșire din indiviziune pe nr de înregistrare scria termen de rezolvare 30 zile calendaristice .au trecut cele 30 zile și primaria clnimic. Ce este de făcut?
Nu inteleg ce treaba are primaria cu iesirea din indiviziune, ce imobil este de implica autoritatea locala?
Nu știu am fost la un topograf am primit avizul bcpi apoi tomograful ma trimis la notar ..notarul la primărie

Liliana Gradinaru a scris:

Nu inteleg ce treaba are primaria cu iesirea din indiviziune, ce imobil este de implica autoritatea locala?

Vreunul dintre coproprietari e minor, e o persoana vârstnica sau e o persoana lipsita de discernământ ?
Mergeti la notar si rugati-l sa va scrie pe hartie ce va trebuie exact.