Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum procedez ca adult dacă vreau ca tatăl meu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum procedez ca adult dacă vreau ca tatăl meu biologic să ...

Cum procedez ca adult dacă vreau ca tatăl meu biologic să mă recunoască, având în vedere că deja mi-a semnat altcineva certificatul de naștere?

Ca să dau mai multe detalii, m-am nascut în urma unei aventuri de-ale maica-mii cu tatal meu(biologic), tatal lui frate-meu a semnat certificatul de naștere și mi-au asuns ani de zile adevarul(nici acum nu recunosc haha), eu stau cu tatăl meu biologic de peste 20 de ani, am vorbit cu el despre asta, se știe sigur. Acum as vrea să ii fiu fiica si legal, să-mi schimb numele de familie, tot ce trebuie. Cum ar trebui să procedez?
Copildinflori12, utilizator
deschideti actiune in justitie. angajati avocat specializat si analizati dovezile si strategia