Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă sunt născută în 1968 noiembrie și am un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă sunt născută în 1968 noiembrie și am un copil, la ce ...

Dacă sunt născută în 1968 noiembrie și am un copil, la ce vârstă pot să ies la pensie? Menționez că am efectuat stagiul complet de cotizare. respectiv 35 ani. Sunt secretară la un birou nu am grupă de muncă
Mihaela_09, utilizator
Pensie limita de varsta : Octombrie 2032, la varsta de 63 ani si 11 luni

beneficiati de reducerea vârstei standard de pensionare cu 6 luni

In speta, varsta de pensionare ar fi 63 ani si 5 luni, dupa noua lege.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Dar poate iesi anticipat,nu?
Mulțumesc frumos

Cornel Vasile a scris:

Pensie limita de varsta : Octombrie 2032, la varsta de 63 ani si 11 luni

beneficiati de reducerea vârstei standard de pensionare cu 6 luni

In speta, varsta de pensionare ar fi 63 ani si 5 luni, dupa noua lege.