Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Organizez o petrecere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Organizez o petrecere

Bună seara!

Am in plan sa organizez o petrecere la care o sa aduc un dj la un beach bar din Constanța, am nevoie de autorizație sau firma pentru așa ceva?
Intrarea o sa se facă pe baza de bilete care se pot cumpara fie de la distribuitorii noștri fie de la intrare.
george-neagu, moderator
Buna ziua

Intrarea o sa se facă pe baza de bilete

Cum se fiscalizeaza biletele, le vindeti pe persoana fizica???
Fara firma, casa de marcat, autorizatii?
E evaziune fiscala in toata regula.
Lăzăruţiu Lucian, Avocat