Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Un acord de recunoastere a fost admis de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Un acord de recunoastere a fost admis de prima instanta ...

Bună ziua!
Un acord de recunoastere a fost admis de prima instanta și respins de ultima instanta.
Se mai poate reveni cu încă un acord de recunoastere?
Va mulțumesc!
Probabil ca motivul respingerii a fost ca nu au fost stabilite in acord sanctinuni legale cu privire la toate faptele reţinute în sarcina inculpatului sau instanta a apreciat că soluţia cu privire la care s-a ajuns la un acord între procuror şi inculpat este nelegală sau nejustificat de blândă. Da, se poate face un nou acord.