Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, sunt căsătorit și am un copil din ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, sunt căsătorit și am un copil din actuala căsătorie. ...

Bună ziua, șunt căsătorit și am un copil din actuala căsătorie. Mai am alt copil din altă căsătorie care are 20 de ai și ma dat în judecată pentru ai plati pensie alimentara pe motiv că își continuă studiile. Vă rog să-mi spuneți care este procentul din salariu care mi se va stabili ca și pensie alimentara în condițiile în care mai am un minor în întreținere?Menționez că am salariu minim pe economie 2000 lei net. Mulțumesc frumos!
Transil, utilizator
Legea va obliga sa platiti lunar procentul de 16,66% pentru fiecare copil in parte.

Ambii copii sunt ai dvs.

Editat
gi-jane2, moderator