Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca angajatorul imi plateste chiria si acest Bonus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca angajatorul imi plateste chiria si acest Bonus este mentionat ...

Daca angajatorul imi plateste chiria si acest Bonus este mentionat in contractul de munca, il voi primi si pe perioada concediului de crestere copil?
Angajatorul nu are obligatia sa va deconteze chiria pe perioada CCC.
Pe toata perioada CCC veti primi indemnizatia de la AJPIS.

In timpul CCC nu mai are angajatorul nici o obligatie contractuala fata de dvs.
Dapix, utilizator
Pe durata suspendarii pot continua sa existe alte drepturi si obligatii ale partilor, daca acestea sunt prevazute prin legi speciale, prin contractul colectiv de munca aplicabil, prin contracte individuale de munca sau prin regulamente interne.
Contractul dvs de munca e suspendat și daca e suspendat, mi se pare logic sa nu primiti.
Legea permite ca si pe durata suspendarii c.i.m. un salariat sa aiba anumite drepturi .
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu vb de lege aici, daca permite sau nu, angajatorul nu are aceasta obligație și nici interes, dar dvs puteti insista desigur, dar nu inseamna și ca aveți dreptate.