avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca angajatorul imi plateste chiria si acest Bonus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca angajatorul imi plateste chiria si acest Bonus este mentionat ...

Daca angajatorul imi plateste chiria si acest Bonus este mentionat in contractul de munca, il voi primi si pe perioada concediului de crestere copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:13, 2 Mai 2024
Angajatorul nu are obligatia sa va deconteze chiria pe perioada CCC.
Pe toata perioada CCC veti primi indemnizatia de la AJPIS.

In timpul CCC nu mai are angajatorul nici o obligatie contractuala fata de dvs.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Mai 2024
Dapix, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe durata suspendarii pot continua sa existe alte drepturi si obligatii ale partilor, daca acestea sunt prevazute prin legi speciale, prin contractul colectiv de munca aplicabil, prin contracte individuale de munca sau prin regulamente interne.
Contractul dvs de munca e suspendat și daca e suspendat, mi se pare logic sa nu primiti.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Legea permite ca si pe durata suspendarii c.i.m. un salariat sa aiba anumite drepturi .
Ultima modificare: Joi, 2 Mai 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu vb de lege aici, daca permite sau nu, angajatorul nu are aceasta obligație și nici interes, dar dvs puteti insista desigur, dar nu inseamna și ca aveți dreptate.

Alte discuții în legătură

Angajata part time in timp ce este in ccc cool123 cool123 OUG nr. 111/2010 oferă o portiță prin care angajatul aflat în această situație să beneficieze și de indemnizația pentru creșterea copilului, și de ... (vezi toată discuția)
Prelungire ccc pana la 3 ani Anamariasin Anamariasin Buna seara . Sotul meu este in ccc din noiembrie 2015 a lucrat la o firma si avea contract pe perioada determinata cand a intrat in ccc mai avea contract pana ... (vezi toată discuția)
Cim mai este in vigoare daca am intrat in ccc? pielucian pielucian salut. am o intrebare: cim mai este in vigoare daca am intrat in ccc? pentru ca intr-un articol din ccm pe companie prima de craciun se plateste odata cu ... (vezi toată discuția)