Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna seara am primit astăzi prin posta o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna seara am primit astăzi prin posta o înștiințare sa ma ...

buna seara
am primit astăzi prin posta o înștiințare sa ma prezint la politie conf art 260 261 in termen de 5 zile;pentru dosarul 172/p/2022
am avut niste divergențe cu un beneficiar dar sa vina dupa 2 ani de zile înștiințarea ?!
multumesc
ps: ce se intampla daca nu ma prezint în cele 5 zile dat fiind că e pastele ?!
multumesc
Totusi de atunci au trecut 2 ani (Nu puteau sa ma caute in tot acest timp )?
cum de am un dosar de 2 ani si eu sa nu stiu ?
Multumesc

multumesc
Bună ziua!
Nu e nimic anormal. Dosarele se soluționează foarte greu în ultima perioadă. Dacă nu vă prezentați nu se întâmplă nimic, dar nu vă recomand acest lucru.
Cu stimă,
Avocat Simon Sebastian