Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pe perioada detașării primeai o diurna sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pe perioada detașării primeai o diurna sau indemnizație care ...

Pe perioada detașării primeai o diurna sau indemnizație care nu știu unde să o caut? Suma era Maricica și depindea de funcția care o aveai în respectivul contract. Contractul Rompetrol- Sonatrach avea înjur de 300-400 de salariați.

Habeanus@yahoo.com
Utilizator
18:57, 6 Mai 2024
Detașarile se efectuau in baza ordinului ministrului ,funcție de postul pe care urma sa-l ocupi în contractul respectiv. Întreprinderea unde lucrai era obligată să-ți asigure salariul în țară și să-ți păstreze postul pe timpul detașării.
Cornel Vasile, Consilier juridic
V-am mai spus, adresati-va la rompetrol ....dar din cate stiu pentru diurna nu se platea contributii sociale, situatie care nu va ajuta la pensie.