Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs ICCJ ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs ICCJ HRISTOS A ÎNVIAT! Recursul înaintea ICCJ poate ...

Recurs ICCJ
HRISTOS A ÎNVIAT!
Recursul înaintea ICCJ poate fi formulat și de partea civilă, în persoană sau doar prin intermediul avocatului.
Mulțumesc!
În recurs, cererile și concluziile părților nu pot fi formulate și susținute decât prin avocat.
Puteti sa il redactati atat personal, cat si prin avocat. Totusi, macar pentru redactare este bine sa consultati un avocat, macar sa va indrume, caci recursurile sunt mai tehnice si, ca sa aveti o sansa in plus, argumentarile trebuie sa fie exact incadrate si argumentate.