Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Clauza contract - neplata serviciilor Buna ziua! ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Clauza contract - neplata serviciilor Buna ziua! Pentru a evita ...

Clauza contract - neplata serviciiilor
Buna ziua!

Pentru a evita neplata serviciilor prestate, in cadrul serviciilor cu caracter de continuitate, furnizare sub forma unui abonament lunar, cu plata in avans, poate exista o clauza in contract conform careia neplata serviciilor pana la termenul convenit in contract sa duca la suspendarea serviciilor, pana la plata integrala a acestora?"

Multumesc!
De principiu, da. Puteti include o astfel de clauza.
Buna ziua,

Puteti insera o astfel de clauza, insa mentionati si perioada faptul ca repectivul contract va fi in vigoare dupa plata efectiva, integrala, a serviciilor.