avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! M am angajat de curand la o firma,seful ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! M am angajat de curand la o firma,seful spune ca a ...

Buna ziua! M am angajat de curand la o firma,seful spune ca a dat drumul la contract dar nu mi a dat nimic sa semnez,este posibila funcționarea contractului fara semnătura mea?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:49, 9 Mai 2024
Buna ziua! Contractul individual de munca trebuie sa cuprinda semnatura ambelor parti contractante.
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2024
Alina-Andreea Plugaru, Avocat
C.i.m. nu este valabil fara semnatura dvs ..probabil ca, angajatorul a transmis in REVISAL contractul dvs de munca.

Puteti verifica solicitand la ITM-ul local un extras REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca fara semnatura angajatului Irina586 Irina586 Buna ziua! As dori sa stiu daca exista conform legilor din Romania vreun fel de contract de munca valid fara semnatura angajatului?De curand am vrut sa ma ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca. elena_elias elena_elias Buna ziua, m-ar interesa sa stiu daca este inregula ca, contractul meu individual de munca sa nu fie semnat de catre angajator? Practic este o hartie care nu ... (vezi toată discuția)
Lncetare contract cosmin20141 cosmin20141 Buna ziua, Doresc sa stiu daca am fost la o firma, unde dupa cateva interviuri mi-au spus ca ma aleg pe mine din multi candidati, am facut o cerere de mana ... (vezi toată discuția)