Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! M am angajat de curand la o firma,seful ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! M am angajat de curand la o firma,seful spune ca a ...

Buna ziua! M am angajat de curand la o firma,seful spune ca a dat drumul la contract dar nu mi a dat nimic sa semnez,este posibila funcționarea contractului fara semnătura mea?
Buna ziua! Contractul individual de munca trebuie sa cuprinda semnatura ambelor parti contractante.
Alina-Andreea Plugaru, Avocat
C.i.m. nu este valabil fara semnatura dvs ..probabil ca, angajatorul a transmis in REVISAL contractul dvs de munca.

Puteti verifica solicitand la ITM-ul local un extras REVISAL.